Hokejisté PSG Zlín vezou z ledu Vítkovic bod, zápas rozsekly nájezdy

Hokejisté PSG Zlín prohráli v dohrávce 22. kola Tipsport extraligy na ledě Ostrava Arény s týmem HC Vítkovice Steel 2:3 po samostatných nájezdech. Berani dvakrát dotáhli jednogólový náskok domácího celku. Veselý a spol. srovnali stav v 51. minutě. Duel nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, při nichž se usmálo štěstí na tým ze severu Moravy. Branky zaznamenali Oldrich Kotvan a Robert Říčka. Mimo základní sestavu se ocitli z výkonnostních důvodů zkušení Jiří Marušák, Roman Vlach, zatímco z první ligy nastoupili Michal Popelka a Zdeněk Okál, kterého si Zlín stáhl z Havířova. Tým PSG Zlín hraje v pátek 27. listopadu doma s Hradcem Králové.
22.kolo, út 24.11.2015, ČEZ Arena, Ostrava
3:2sn
(1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. min E. Němec (Sloboda, Burger), 35. Vandas (Kolouch, Pastor), rozhodující nájezd Kucsera - 8. Kotvan (Urbanec, O. Veselý), 51. Říčka (Matějíček, Žižka). Rozhodčí: Šír, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Využití: bez. Diváci: 5 067. Střely na branku: 28:24. Zblokované střely: 16:8. Hity: 17:18. Vhazování: 39/68 (57%) - 29/68 (43%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Dolejš - Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Klok, Kovář, Pastor, Štich - Szturc, Strapáč, Ölvecký - Vandas, Kolouch, Kucsera - E. Němec, Balán, Burger - Gřeš, M. Hlinka, Húževka. Trenéři: Svozil, Petr.

Kašík - Kotvan, Urbanec, Matějíček, Žižka, Řezníček, O. Horák - Čachotský, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Bukarts, Cibák, T. Sýkora - Okál, Popelka, O. Veselý. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Vítkovice sice nevyužily na začátku utkání přesilovou hru po prohřešku Říčky, ale tři vteřiny po návratu zlínského útočníka otevřeli střelecký účet zápasu. Střelu Slobody úspěšně tečoval za Kašíkova záda šikovný Němec. Zlínský gólman byl poté v ohni střel, hasil šance Gřeše a Čerešňáka. Berani rychle vyrovnali, na začátku 8. minuty vypálil od modré čáry Urbanec, k odraženému kotouči se dostal bek Kotvan a střílel do odkryté brány. Pro urostlého obránce Zlína to byl pátý gól v sezoně. Domácí měli možnost další přesilové hry, nicméně příležitost Burgera k úspěchu nevedla. Naprázdno vyšla i početní výhoda na straně Zlína. V závěru prvního dějství se prodral do šance Holík, gólman Vítkovic Dolejš sklapl betony v pravou chvíli. Domácí ještě v poslední minutě zatlačili Berany, ale Sloboda a Balán nepropálili hradbu zlínských beků.

Zlín byl ve druhé třetině aktivnější. Při vyloučení Burgera uzamkl soupeře v obranném pásmu, příležitosti si vytvořili Holík, Bukarts a Sýkora, ale Dolejš odolal. Ve 26. minutě se prosmýkl před vítkovického gólmana rychlík Čachotský, jeho šance skončila na betonech domácího strážce brány. Domácí promarnili v polovině utkání další přesilovku, přesto se dostali v 35. minutě opět do vedení. Obětavý Kolouch našel v pádu najetého Vandase, který strhl vedení opět na stranu Ostravanů. Berani zahrozili před druhou sirénou v přesilovce, bekhend Maruny těsně minul tyčku.

Těsný náskok domácích mohl zvýšit v přesilovce Němec, ale pálil v ideální pozici jen do betonů Kašíka. Ve 46. minutě uháněl Holík sám na Dolejše, jenže v poslední chvíli mu zabránil v zakončení Sloboda. Hosté předvedli v 50. minutě slibnou kombinaci, v zakončení byl neúspěšný Říčka. Zlínský forvard se dočkal vzápětí, v nepřehledné situaci protlačil kotouč do brány pod ležícím Dolejšem. Vyrovnávací gól nakonec posvětil až videorozhodčí. Hosté měli velké štěstí v 55. minutě, teč Hlinky po střele Slobody se otřela jen o břevno zlínské svatyně.

V nastaveném čase přišly šance na obou stranách. Kudělka minul bránu, v úniku neuspěl Maruna. Bitvu dvou moravských týmů rozsekly až nájezdy. Zlínští nájezdníci Sýkora, Bukarts vyšli naprázdno, zatímco Kucsera i Kolouch se nemýlili.

Samostatné nájezdy: I. série: T. Sýkora -, Kucsera +, II. série: Bukarts -, Kolouch +.

Nejlepší hráči utkání: Tomáš Pastor - Pavel Kubiš.

Jakub Petr (trenér HC Vítkovice Steel): "Za dva body jsme velmi rádi, protože to je asi víc, než jsme si za náš výkon zasloužili. Bylo to, jako kdybychom šli nakupovat do obchodu bez peněz a vraceli se s plným košíkem. Obraz hry tomu výsledku neodpovídá, ale někdo body dneska získat musel. Soupeř měl spoustu šancí, dva body jsou víc, než jsme si zasloužili. Po hokejové stránce jsme doma posledně odehráli daleko lepší zápas proti Pardubicím, ale nebodovali jsme.“

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): „K vidění bylo vyrovnané utkání. V první třetině to bylo srovnané herně i na branky. Prvních deset minut druhé třetiny patřilo nám, měli jsme šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Druhých deset minut byly lepší Vítkovice a šly do vedení. Myslím, že za průběh třetí třetiny jsme si ale vyrovnání a bod zasloužili. Škoda, že jsme neproměnili pár příležitostí v prodloužení. V nájezdech byli domácí zručnější.“